תזונה נכונה לכלבים בוגרים וגורים

אוכל לכלבים איזה אוכל איכותי וטוב

בין אם יש לכם רועה גרמני ענק, או אולי דווקא צ'יוואווה זעירה, המתכון לכלב בריא ושמח מתחיל במתכון המרכיב את האוכל שלו. למה כל כך חשוב להקפיד על תזונה בריאה ומה צריך לדעת לפני שבוחרים מזון לכלבים? מדריך מיוחד עם כל הטיפים לחבר הכי מיוחד שלכם

איכות חיים מתחילה בבחירת מזון איכותי

הקשר בין בריאותו ואיכות חייו של הכלב, מתחיל כאמור בבחירת המזון שהוא אוכל. מזון לכלבים הנחשב למזון איכותי צריך להכיל רכיבים איכותיים שנבחרו בקפידה, ועליו להכיל אחוזי חלבון גבוהים. במזון הכלבים של josera , הבשר משמש כרכיב מספר אחת – הוא עשוי מנתחי עוף/כבש/סלמון שלמים ומעבר לטעם הטעים, מבטיח גם נעכלות גבוהה יותר.


 

איך בוחרים את המזון המתאים לכלב?

1. הקפידו על התאמת המזון לגזע הכלב; התזונה הנכונה לכלב מתחילה בהתאמה מדויקת לגזע שלו: גזע קטן מתייחס לכלבים במשקל עד 10 ק"ג, גזע בינוני בין 10-25 ק"ג וגזע גדול מעל 25 ק"ג. מן הסתם כלבים בגדלים ובגזעים שונים זקוקים לכמויות שונות למזון, כמו גם למינון שונה של רכיביו

 

חפשו את אריזות המזון המתאימות לגיל הכלב שלכם: גור גזע קטן עד גיל שנה וחצי, גזע בינוני וגדול עד גיל שנה, בוגר – גזע קטן מגיל שנה וחצי ועד גיל 6, גזע בינוני וגדול  - מגיל שנה עד גיל שבע וסניור – גזע קטן מגיל 7 וגזע בינוני וגדול מגיל 6. כדאי ומומלץ להיעזר בעצתם ובניסיונם של בעלי חנויות המחמד,הווטרינרים והמגדלים באשר לאופן השימוש במזון יבש.

.
 

3. אם יש לכם כלב עם צרכים מיוחדים, קחו בחשבון שהוא זקוק לתזונה מיוחדת; כלבים בעלי עור וקיבה רגישים, כלבים בעלי עודף משקל, כלבים ברמת פעילות נמוכה או גבוהה, למשל, זקוקים לתזונה ייחודית שתעניק להם את המענה הנכון. במקרים כאלה, חשוב להקפיד על מזון הכולל רכיבים ייחודים, כמו מינון אחר של חלבון ושומן, שמאחוריהם עודות נוסחאות בדוקות פרי פיתוח מדעי נרחב.

 

4. בחרו במותגים בעלי מסורת ארוכת ימים של שמירה על איכות. ממש כמו שנקפיד על בחירת מזון איכותי ואמין עבורנו ועבור ילדנו, כך גם מוצרי המזון של הכלבים צריכים להיות איכותיים ואמינים. חפשו מוצרים שיש שלהם "אבא ואמא", מוכרים וידועים, מבוססי מחקר מעמיק ומקצועי, שתוכלו לסמוך עליהם ולהשתמש בהם בלב שקט. 

 

5. הקפידו לבחור מזון מאוזן; כזה הכולל מינון נכון של חלבונים, שומן ויטמינים ומינרלים. קחו בחשבון שמוצרים המכילים ערכים גבוהים במיוחד של שומן וחלבונים אינם מתאימים לתזונה נכונה לאורך זמן.

 

6. השתמשו בניסיונכם והיכרותכם עם חיית המחמד שלכם; וזאת על מנת להעריך אילו מזונות משפיעים על בריאותן והחיוניות שלהן. בנוסף, התאימו את כמויות האוכל לרמת הפעילות של חיית המחמד ולמצבה הגופני.

 

7. הימנעו כמה שאפשר ממתן שאריות; ערבוב סוגי מזונות שונים, מתן שאריות או האכלה במזון שהוכן בבית עשויים להפוך את התזונה לבלתי מאוזנת ואף ולסכן את האפקטיביות של המזון המוכן הקנוי.


 
 

 

 
0